-
Vissza a listához
Ossza meg másokkal:
Vágólapra

Elfogadták a NEB 2014. évi beszámolóját

2015. 11. 09.

Nyolc igen szavazattal, egy tartózkodás és kettő ellenszavazat mellett az Országgyűlés Igazságügyi bizottsága elfogadta a Nemzeti Emlékezet Bizottságának (NEB) 2014. évi tevékenységéről szóló B/4325. számú beszámolóját.

Nyolc igen szavazattal, egy tartózkodás és kettő ellenszavazat mellett az Országgyűlés Igazságügyi bizottsága elfogadta a Nemzeti Emlékezet Bizottságának (NEB) 2014. évi tevékenységéről szóló B/4325. számú beszámolóját.

A bizottság ülésén Földváryné Kiss Réka, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának elnöke ismertette a testület 2014-es esztendőben végzett munkáját, elért eredményeit. Egyebek mellett hangsúlyozta: a Bizottság meggyőződése, hogy fontos közérdek a kommunista diktatúra minél alaposabb megismerése, megismertetése. A NEB azon dolgozik, hogy a közelmúltunk történelméről való közös tudásunk minél jobban részévé váljon a hazai és európai emlékezetnek.

A beszámolót követően az Országgyűlés Igazságügyi bizottságának tagjai tettek fel kérdéseket, amelyek elsősorban a testület tudományos kutatásaira, kapcsolatrendszerének kialakítására vonatkoztak. A válaszokat követően elhangzott: a beszámoló alapján ígéretesek a kutatási irányok, reményt keltőek az első év eredményei.

Az ülés végén az Igazságügyi bizottság nyolc igen szavazattal, egy tartózkodás és kettő ellenszavazattal elfogadta a Nemzeti Emlékezet Bizottsága 2014. évi beszámolóját.

Földváryné Kiss Réka a NEB elnöke- NEB-fotó

Kapcsolódó tartalom:

Beszámolt a 2014-es esztendőről a Nemzeti Emlékezet Bizottsága

IRATKOZZON FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Weboldalunkon sütiket használunk

Az oldalon az oldal működéséhez feltétlenül szükséges és munkamenet támogató, az egyes felhasználói munkamenetek azonosítására szolgáló sütiket (cookies) használunk. Az oldalon alkalmazott funkcionális sütikről bővebb tájékoztatás a "Tájékoztatás a sütikről" gomb megnyomásával érhető el.