-
Vissza a listához
Ossza meg másokkal:
Vágólapra

Bukaresti konferencia „After 25 years" címmel

2015. 10. 14.

Konferenciát tartottak „After 25 years"- Justice in Communist and Post-Communist Regimes címmel Bukarestben, amelyen a NEB elnöke és elnökhelyettese is részt vett.

Az „After 25 years"; Justice in Communist and Post-Communist Regimes címmel, Bukarestben - október 7-10. között - megrendezett konferencián Földváryné Kiss Réka, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnöke és Máthé Áron elnökhelyettes vett részt hazánkból.

Az eseményt a Kommunizmus Bűneit és a Román Emigrációt Vizsgáló Intézet (IICCMER) szervezte, s azon a kommunizmus jogellenességéről, a diktatúra bukását követő igazságtétel vizsgálatáról volt szó. Az előadók között volt a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnöke is. A többnapos eszmecserét Robert Cazanciuc román igazságügy-miniszter nyitotta meg.

A hírhez kapcsolódó tartalmak:

IICCMER közösségi oldala

(fotó- IICCMER)

IRATKOZZON FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Weboldalunkon sütiket használunk

Az oldalon az oldal működéséhez feltétlenül szükséges és munkamenet támogató, az egyes felhasználói munkamenetek azonosítására szolgáló sütiket (cookies) használunk. Az oldalon alkalmazott funkcionális sütikről bővebb tájékoztatás a "Tájékoztatás a sütikről" gomb megnyomásával érhető el.