Az „After 25 years"; Justice in Communist and Post-Communist Regimes címmel, Bukarestben - október 7-10. között - megrendezett konferencián Földváryné Kiss Réka, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnöke és Máthé Áron elnökhelyettes vett részt hazánkból.
Az eseményt a Kommunizmus Bűneit és a Román Emigrációt Vizsgáló Intézet (IICCMER) szervezte, s azon a kommunizmus jogellenességéről, a diktatúra bukását követő igazságtétel vizsgálatáról volt szó. Az előadók között volt a Nemzeti Emlékezet Bizottsága elnöke is. A többnapos eszmecserét Robert Cazanciuc román igazságügy-miniszter nyitotta meg.
A hírhez kapcsolódó tartalmak:
(fotó- IICCMER)