-
Vissza a listához
Ossza meg másokkal:
Vágólapra

A kommunizmus áldozatainak nemzetközi kongresszusa

2025. 05. 06.
Background

A „Vasfüggöny: bűntettek és elnyomás Kelet-Európában” című kerekasztal-beszélgetés résztvevője Dergán Ádám, a NEB Hivatalának főigazgató-helyettese a CEU San Pablo Egyetem madridi kampusán.

A Kommunizmus Áldozatainak II. Nemzetközi Kongresszusát tartják május 7-én és 8-án a CEU San Pablo Egyetem dísztermében. A „Vasfüggöny: bűntettek és elnyomás Kelet-Európában” című kerekasztal-beszélgetés résztvevője Dergán Ádám, a NEB Hivatalának főigazgató-helyettese.

A Kommunizmus Áldozatai Alapítvány által a CEU San Pablo Egyetem Történettudományi Intézetével együttműködve szervezett eseményen több mint húsz történész, szakértő, elemezi a kommunizmus és a forradalmi terrorizmus globális hatását a CEU San Pablo Egyetem madridi kampusán. A kétnapos rendezvényen többek között Lengyelország, Magyarország, Románia, Olaszország, Spanyolország, Kazahsztán, Kuba, Nicaragua, Venezuela, Peru, Kolumbia és Észak-Korea szakértői vesznek részt.

A konferencia május 7-én, szerdán a megnyitóünnepséggel kezdődik, amelyen előadóként jelen lesz Alfonso Bullón de Mendoza, a San Pablo CEU Egyetemi Alapítvány elnöke és a CEU Történettudományi Intézet igazgatója; José Luis Orella, a CEU Történelem, Emlékezet és Identitás Tanszékének igazgatója és Elio A. Gallego, a CEU-CEFAS igazgatója.

A PROGRAM

IRATKOZZON FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Weboldalunkon sütiket használunk

Az oldalon az oldal működéséhez feltétlenül szükséges és munkamenet támogató, az egyes felhasználói munkamenetek azonosítására szolgáló sütiket (cookies) használunk. Az oldalon alkalmazott funkcionális sütikről bővebb tájékoztatás a "Tájékoztatás a sütikről" gomb megnyomásával érhető el.